در سال تحصیلی، مهم‌ترین ارزیابی آموخته‌ها با امتحانات نیم‌سال اول و دوم است. امتحانات نیم‌سال اول سبب افزایش یادگیری و عملکرد بهتر در نیم‌سال دوم می‌شود و نوعی جمع‌بندی و مرور است.

باید اهمیت امتحانات نیم‌سال اول را در نظر بگیرید و تلاش و کوشش خود را چندبرابر کنید. اگر مباحث را جمع‌بندی و خلاصه‌نویسی کنید، طرح کاملی از یادگیری‌هایتان در دست خواهید‌ داشت و در طول این دوره، به جمع‌بندی و یادگیری و فهم مناسب خواهید رسید.

همه‌ی شما علاقه دارید که جزو برترهای مدرسه‌تان باشید و بهترین نمره‌ها را کسب کنید؛ بنابراین از همین حالا تلاش کنید تا در جلسه‌ی امتحان، برای پاسخ به سؤالات با مشکل روبه‌رو نشوید.

با اجرای دو نکته‌ی مهم می‌توانید در نمره‌های خود پیشرفت چشمگیری داشته باشید:

۱. با اولویت‌بندی مطالعه کنید. اولویت اول شما یادگیری‌های ناقص یا همان پاسخ‌های غلط شما در آزمون‌های برنامه‌ای دوهفته‌یک‌بار و امتحانات است. اولویت دوم شما نخوانده‌ها یا همان سؤالات نزده در آزمون‌هاست؛ زیرا مطالب را به‌درستی نیاموخته‌اید و به مطالعه‌ی دوباره نیاز دارید.

۲. برای درک بهتر مطالب درسی و تسلط بر آن‌ها، از کتاب‌های کار و کتاب‌های پرتکرار استفاده کنید. این دو کتاب، شما را برای موفقیت در امتحانات آماده می‌کند؛ البته به شرط آنکه منظم پیش بروید و تمرین زیادی حل کنید. با حل تمرین از این کتاب‌ها می‌توانید به تسلط کافی برسید.

تلاش کنید و با آرامش، بهترین نمره‌ها را کسب کنید.

http://www.kanoon.ir/Article/252266


هنرستانی

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها


آموزش تولید محتوا با موبایل صـنایـع پـیـچ و مهره دیـاکـو ستاره سهیل نمونه سوالات آخرین دوره ای چهره پردازی کودک فنی حرفه ای تسنیم قرآنی وبلاگ پانزده حرفی Ashley اموزش کامپیوتر {امیر محمد خراسانی} هر چی که بخوای وبلاگ اينترنتي يارين